НОВИНИ

Порошенко присвоїв посмертно звання Героя України кримському татарину Аметову

Решат Аметов став одним із перших, хто висловив свою незгоду з окупацією Криму.

Президент України Петро Порошенко на вечорі-реквіємі в день пам'яті жертв депортації кримських татар у четвер, 18 травня, заявив про присвоєння посмертно звання Героя України закатовану у Криму Решату Аметову.

«Історія Решата Аметова, батька трьох дітей, який у 39 років пішов із життя заради України і заради українського Криму. Він сміливо виходив на акції протесту проти «зелених чоловічків», група злочинців викрала його на очах десятків людей та перед телекамерами, і через два тижні його тіло було знайдено. Він був закатований, але він не здався. Лише думка про останні хвилини Решата в кожної нормальної людини викликає жах і біль. Але його сміливість викликає шану і велику повагу», - сказав Порошенко.

Також відповідний Указ №134/2017 оприлюднений на сайті глави держави. 

«За громадянську мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час акцій протесту проти окупації Російською Федерацією Кримського півострова, постановляю Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Аметову Решату Мідатовичу (посмертно)», - йдеться в тексті Указу.

Зазначимо, що кримський татарин Решат Аметов став першим, хто висловив свою незгоду з окупацією Криму. 3 березня 2014 року він написав на своїй сторінці у Facebook заклик вийти на вулицю на знак протесту проти окупації півострова. Кримчанин вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради міністрів у Сімферополі. Того самого дня він зник, а 16 березня 2014 року тіло Аметова знайшли зі слідами насильницької смерті. Після цього в Криму розпочалася хвиля переслідувань усіх проукраїнськи налаштованих кримчан.

Нагадаємо, 18 травня відбуваються заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. У цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму вислали за межі півострова. Всього було депортовано понад 200 тисяч людей.