НОВИНИ

Польська газова компанія звернулася до Єврокомісії з вимогою оштрафувати російський Ґазпром

PGNiG звинувачує росіян у продажі сировини за завищеною ціною.

Польська нафтова і газова компанія PGNiG вимагає від Єврокомісії оштрафувати російський концерн Ґазпром та звинувачує росіян у спробах перейняти газову інфраструктуру в Центрально-Східній Європі та продажі сировини за завищеною ціною. Про це у четвер, 18 травня, заявив глава польської компанії Пйотр Возняк під час прес-конференції.

Він зазначив, що до п’ятниці 19 травня PGNiG має передати Єврокомісії свою позицію у цій справі.

За словами Возняка, компанія вимагає також від Ґазпрому низки зобов’язань. Польська сторона вважає, що Ґазпром повинен продати свої частини на підприємствах, які є власниками складів та інфраструктури, за посередництвом якої постачається сировина.

Як пояснює польська компанія, йдеться про інфраструктуру, яка дозволяє утримати контроль над поставками газу до Центрально-Східної Європи, зокрема газопроводи OPAL i Ямал-Європа та склади газу.

Зазначається, що Брюссель вже декілька років веде розслідування у справі антимонопольних практик російського концерну Ґазпром. Єврокомісія хоче, щоб Ґазпром не обмежував продажу газу і запевнив, що ціна цієї сировини у Центральній Європі буде ринковою ціною.

За наявною інформацією, два роки тому Європейська комісія зауважила, що росіяни ділять ринки у цій частині Європи – Ґазпром мав заважати конкуренції на ринках у Польщі, в Чехії та країнах Балтії.

Нагадаємо, 8 березня компанія PGNiG заблокувала на рік проведення аукціонів на використання максимальних потужностей OPAL, у такий спосіб не дозволивши Ґазпрому монополізувати використання цього газогону. Як відомо, трубопровід OPAL з’єднує газогін «Північний потік» із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи в обхід України.