НОВИНИ

Reuters дізнався, скільки разів команда Трампа контактувала з Росією

Одним з них був український бізнесмен, кум Путіна Віктор Медведчук.

Колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн і інші учасники президентської кампанії глави США Дональда Трампа мали не менше 18 контактів з російськими чиновниками і особами, що мають зв'язки в Кремлі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на колишніх і діючих американських чиновників, знайомих з ситуацією.

За словами співрозмовників агентства, всі контакти відбувалися в останні сім місяців президентської кампанії 2016 року в форматі телефонних дзвінків і листів. Агентство відзначає, що про них не було відомо раніше. Шість із згаданих агентством контактів - телефонні дзвінки між послом Росії в США Сергієм Кисляком і радниками Трампа, включаючи Флінна, повідомили джерела.

Спілкування по телефону між Флінном і Кисляком стало більш частим після того, як Дональд Трамп здобув перемогу на президентських виборах в США. За словами співрозмовників, вони обговорювали можливість створення закритого каналу для спілкування Трампа з президентом Росії Владіміром Путіним.

За даними агентства, крім спілкування з Кисляком ще 12 контактів відбувалися з російськими чиновниками або людьми, які вважалися близькими Путіну і штабу Трампа, зазначає агентство. Одним з них був український бізнесмен, кум Путіна Віктор Медведчук, повідомили три джерела, знайомі з ситуацією. За словами співрозмовників, невідомо, з ким саме Медведчук підтримував контакти в штабі Трампа. Однак вони відзначили, що сторони обговорювали співпрацю між США і Росією.

При цьому сам Медведчук заперечує будь-які контакти з співробітниками штабу Трампа. «Я не знайомий ні з ким з близького оточення Дональда Трампа, тому такої розмови не могло статися», - заявив він агентству в електронному листі.

За даними Reuters, наразі усі 18 контактів вивчаються представниками ФБР і слідчими конгресу в рамках розслідування можливе втручання Росії в президентські вибори в США.

Нагадаємо, міністерство юстиції США призначило спеціального прокурора для розслідування справи про можливе втручання Росії в президентські вибори і зв'язкb Дональда Трампа з російськими чиновниками.