НОВИНИ

На Донбасі бойовики кинули димову гранату у патруль СММ ОБСЄ

Інцидент стався поблизу окупованого міста Докучаєвськ за 30 км від Донецька.

У зоні проведення антитерористичної операції неподалік населеного пункту Докучаєвськ у середу, 17 травня, бойовики кинули в бік патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ димову гранату, повідомили у звіті відомства.

«17 травня патруль СММ у складі п'ятьох працівників на двох броньованих автомобілях перебував на північно-східній околиці підконтрольного «ДНР» м. Докучаєвськ (30 км на південний захід від Донецька), рухаючись у західному напрямку позаду зеленої вантажівки військового типу з номерними знаками ДК-1 823. Члени патруля Місії побачили шістьох чоловіків у формі військового типу, які сиділи в задній частині вантажного відсіку вантажівки. О 13:47, коли перший автомобіль патруля СММ перебував на відстані 50 метрів від вантажівки, спостерігачі побачили, як один з тих чоловіків кинув пристрій невстановленого типу (ймовірно, димову гранату), яка впала приблизно в 10 метрах перед першим автомобілем СММ. Пристрій горів, утворюючи білий дим. Патруль СММ обійшов цей пристрій, врешті перегнав вантажівку і поїхав далі до безпечного місця в Докучаєвську», - йдеться у звіті СММ.

Окрім того, зазначається, що той самий патруль через півгодини, повертаючись на базу, зупинився на місці інциденту і побачив поруч з ним сліди горіння на асфальті і траві, але залишків жодного пристрою знайти не вдалося.

Нагадаємо, 15 травня в ОБСЄ заявили, що бойовики отримали інструкції про перешкоджання спостерігачам на Донбасі. 

Як повідомлялося, через підрив авто спостерігачів на окупованій Луганщині, у місії ОБСЄ змінили правила патрулювання в зоні конфлікту на Донбасі. Всі патрулі моніторингової місії на Донбасі їздитимуть тільки по дорогах з твердим покриттям.