НОВИНИ

Російський банк фінансував угоду з будівництва готелю Трампа в Канаді – WSJ

Хмарочос побудувала компанія мільйонера, який вклав гроші в проект після продажу ним своєї частки в "Запоріжсталі" у 2010 році.

Російський "Внешэкономбанк", який знаходиться під санкціями США, профінансував угоду з будівництва готелю Дональда Трампа в найбільшому місті Канади Торонто. Тепер ця угода включена в розслідування можливих зв'язків президента США з Росією, пише The Wall Street Journal з посиланням на кілька джерел.

У статті WSJ мова йде про 65-поверховий хмарочос Trump International Hotel and Tower Toronto, який побудувала компанія Midland Group. Її співзасновник - російсько-ізраїльсько-канадський мільйонер Алєксандр Шнайдер.

У 2010 році він отримав 850 млн доларів від продажу своєї частки в українській сталеливарній компанії "Запоріжсталь". Покупець офіційно не називався, однак, як стверджують джерела WSJ, угоду ініціював "Внешэкономбанк", який виступив від імені російського інвестора.

Після продажу частки в "Запоріжсталі" Шнайдер вклав частину коштів у вежу в Торонто в момент, коли будівництво через фінансові труднощі було під загрозою. У самому банку відмовилися давати коментарі газеті.

Нагадаємо, міністерство юстиції США призначило спеціального прокурора для розслідування справи про можливе втручання Росії в президентські вибори і зв'язкb Дональда Трампа з російськими чиновниками.