НОВИНИ

У США призначили спецпрокурора для розслідування зв'язків Трампа з РФ

Ним став колишній директор ФБР. Він погодився піти у відставку з посади глави своєї юридичної фірми, щоб не допустити конфлікту інтересів.

Міністерство юстиції США призначило спеціального прокурора для розслідування справи про можливе втручання Росії в президентські вибори і зв'язків Дональда Трампа з російськими чиновниками. Про це повідомляє The Washington Post.

Спецпрокурором став колишній директор ФБР Роберт Мюллер. Йому доручено розслідувати «будь-які зв'язки і (або) координацію між російським урядом і особами, пов'язаними з компанією президента США Дональда Трампа».

Заступник генпрокурора Рід Розенстайн пояснив, що це рішення відповідає запиту суспільства. Він додав, що призначення спецпрокурора важливо, оскільки ця людина зможе проявити незалежність в розслідуванні справи. Розенстайн сказав, що Мюллер погодився піти у відставку з посади глави своєї юридичної фірми, щоб не допустити конфлікту інтересів.

За даними телеканала NBC, основними фігурами в розслідуванні спецпрокурора Роберта Мюллера стануть екс-глава виборчого штабу Пол Манафорт і колишній радник президента Майкл Флінн. 

Зі слів джерел, на які посилається телеканал, хоча Манафорту і Флинну були пред'явлені звинувачення, саме вони вважаються головними фігурантами справи. Мюллер приділить особливу увагу їх можливим зв'язкам з Росією, включаючи ділові контакти, спілкування з офіційними особами та грошовим переказам. 

Раніше ​New York Times з посиланням на джерела повідомляла, що спецслужби США вивчають перехоплені переговори і фінансові операції в рамках широко розслідування можливих зв'язків соратників президента США Дональда Трампа з Росією.