Юрист "Чугуївської правозахисної групи" Роман Ліхачов повідомив, що подав позов до Вищого адміністративного суду України стосовно скасування указу про блокування російських соцмереж та компаній в Україні. Про це він написав у Facebook.

"Я не буду миритися з таким беззаконням і безкарним порушенням прав громадян, пан Президент. І справа не в ВК і не однокласниках і тд, справа в способі обмежити свободу. Що завтра ? Заборонити думати? Заборонити дихати? Ми ж країна, яка рухається в Європу, а робимо те, що робить Північна Корея. Я просто не можу зрозуміти де і коли я делегував державі право визначати що і де мені дивитися, писати і читати", - написав Ліхачов

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних. Оператори мобільного зв'язку "Київстар", "Lifecell"  та "Vodafone Україна" розпочали роботи з блокування російських сайтів, що потрапили під санкції. Водночас Державний департамент Сполучених Штатів Америки розкритикував рішення української влади накласти санкції на російські сайти.