НОВИНИ

Україна ініціюватиме диференційований підхід у рамках "Східного партнерства" — Клімкін

За словами Клімкіна, саміт у листопаді "повинен стати певною межею в тому сенсі, що має бути здійснений індивідуальний підхід".

Київ буде пропонувати Європейському союзу перейти на диференційований підхід в рамках проекту "Східне партнерство". Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Я вважаю, що настав час подумати про ефективну диференціацію всередині "Східного партнерства". Оскільки не можуть країни, у яких є асоціація і безвізовий режим, робити те ж саме, що і країни, які абсолютно не прагнуть ані зараз, ані в майбутньому до євроінтеграції", - сказав він.

"Тому саміт ("Східного партнерства"- ред.), який відбудеться в листопаді цього року, повинен здійснити кроки в цьому напрямку", - пояснив Клімкін.

За його словами, проект "Східне партнерство" має існувати й надалі, оскільки він включає важливе співробітництво в транспортній, енергетичній та інших сферах.

"Але в рамках цього "Східного партнерства", географічний підхід може формально й існує, як певна платформа, але він повинен закінчитися. І кожен учасник "Східного партнерства" має сприйматися виходячи зі своїх досягнень", - сказав міністр.

За словами Клімкіна, саміт "Східного партнерства" в листопаді поточного року "повинен стати певною межею в тому сенсі, що має бути здійснений індивідуальний підхід".

"Адже ми реально виконали основну логіку "Східного партнерства". Ми залишаємо там практичні речі і шукаємо далі", - сказав він.

Також Клімкін поінформував, що обговорював це питання на комітеті міністрів закордонних справ Євросоюзу в понеділок, 15 травня.

Нагадаємо, в квітні міністри країн "Вишеградської четвірки" закликали зробити "Східне партнерство" пріоритетом ЄС. Особливу увагу міністри у спільній заяві приділили розвитку інфраструктурних і транспортних сполучень ЄС з країнами СП.