НОВИНИ

Одеса 2 травня. СБУ почала заочне розслідування щодо колишнього військовослужбовця

Фігуранта, що перебуває у розшуку, підозрюють у діяльності, спрямованій на дестабілізацію ситуації в регіоні і вчиненні терористичних актів.

На Одещині правоохоронці ведуть спеціальне (заочне) досудове розслідування кримінальних дій одного з фігурантів "справи 2 травня", якого підозрюють у вчиненні терактів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

"Суд надав дозвіл, згідно з яким триває спеціальне (заочне) досудове розслідування, яке здійснюють слідчі Управління СБУ в Одеській області, щодо колишнього військовослужбовця, причетного до трагічних подій 2 травня 2014 року. Підозрюваний у змові з іншими особами займався підбурюванням та наполягав на необхідності штурму і зведення штабу та барикад у середині адмінбудинку профспілок, силових протистоянь з проукраїнськими активістам, які у цей час прямували на Куликове поле", - зазначили в прокуратурі.

Читайте також: Поліція розповіла про прогрес у розслідуванні подій 2 травня в Одесі

Крім того, фігуранта "справи 2 травня", що перебуває у розшуку, підозрюють у діяльності, спрямованій на дестабілізацію ситуації в регіоні і вчиненні терористичних актів. У змові з іншими особами чоловік займався спостереженням та фіксацією інформації про приміщення осередків політичних партій, блокпостів, автозаправок з метою подальшого їх знищення. Також ці особи незаконно скуповували зброю та боєприпаси для скоєння злочинів.

Повідомляється, що прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами масових заворушень із застосуванням зброї, які супроводжувалися насильством над особами і знищенням майна 2 травня 2014 року.

Читайте також: Одеса. 2 травня. В очікуванні вибуху

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

За фактом подій різні правоохоронні органи України почали близько десятка кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів. Деякі з них в даний час розглядаються в судах.