НОВИНИ

Україна на закупівлю російського програмного забезпечення щороку витрачала 1 млрд грн - РНБО

Саме фінансуванням країни-агресора з бюджету України пояснюються санкції проти ІТ-компаній Росії.

Україна з державного бюджету кожного року витрачала близько 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення, заявив у середу, 17 травня, керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров.

«Уже четвертий рік йде неоголошена війна. І ми не можемо собі забезпечити фінансування, особливо за гроші державного бюджету - а держбюджет витрачає щорічно до 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення, - на фінансування країни-агресора», - сказав Петров.

Він додав, що податки російських ІТ-компаній, які заробляють в Україні, йдуть потім на фінансування гібридної війни проти України.

«Гроші з нашого бюджету йдуть, а потім повертаються у вигляді бомб і снарядів на наших солдат, які кожен день відстоюють нашу можливість спокійно сидіти в красивих офісних приміщеннях за круглими столами у мирному місті Києві», - наголосив представник РНБО.

За його словами, саме це було однією з причин, крім інших, чому РНБО України ухвалила рішення про обмежувальні заходи проти російських ІТ-компаній.

Петров підкреслив, що процедура запровадження санкцій відбувалася у суворій відповідності із законодавством України.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.