НОВИНИ

У Криму, напередодні Дня пам'яті, представників Меджлісу викликали до «прокуратури»

Ільмі Умеров припустив, що виклик пов'язаний із бажанням частини кримських татар покласти квіти та вшанувати пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

В окупованому Криму у середу, 17 травня, напередодні Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Нарімана Джеляла, а також члена Меджлісу Леммара Юнусова викликали до «прокуратури» півострова. Про це повідомив Ільмі Умеров на своїй сторінці в Facebook.

«О 12:00 годині мене «запросили» до республіканської прокуратури. Думаю, напередодні 18 травня йтиметься про «неприпустимість протиправних дій» у День пам'яті жертв депортації кримських татар», – написав Умеров.

При цьому він припустив, що може йтися про бажання частини кримських татар в 13:00 годині покласти квіти до заставного каменю у сквері навпроти залізничного вокзалу в Сімферополі.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав кримських татар вшанувати пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу і вийти на молитву 18 травня.

Нагадаємо, Кабмін затвердив план заходів до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня у Києві на Майдані Незалежності планують провести мітинг пам'яті, а також поминальні богослужіння за жертвами геноциду.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.