НОВИНИ

У Нацбанку прокоментували заборону російського програмного забезпечення

НБУ запевняє, що вже три роки не використовує в своїй діяльності розробки з Росії.

Національний банк України (НБУ) не використовує в своїй діяльності інформаційні та програмні продукти виробництва компаній Російської Федерації. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

"НБУ, починаючи з 2014 року, проводить послідовну політику відмови від використання інформаційних і програмних продуктів виробництва компаній РФ. Зараз в інформаційній мережі Нацбанку використовуються системні і прикладні програмні продукти провідних компаній-виробників (Microsoft, IBM, Oracle, SAP та інших), українських розробників і розроблені власними силами ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у подальшому при розгляді пропозицій щодо використання програмних продуктів НБУ буде обов'язково перевіряти наявність компаній-розробників і постачальників в списку таких, до яких застосовуються обмежувальні санкції.

У прес-службі також повідомили, що в системі Нацбанку тільки Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ (КНПФ НБУ) використовує в роботі програмне забезпечення 1C (працює виключно в офлайн режимі, без поновлення розробником).

"КНПФ НБУ не має відношення до операційної діяльності Нацбанку і відповідно не представляє загрози фінансової стабільності. Проте, враховуючи накладені санкції, НБУ найближчим часом розгляне питання про перехід фондом на аналогічне програмне забезпечення українських або міжнародних розробників", - зазначила прес-служба .

Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Тим часом, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що указ президента про заборону діяльності російських сайтів, соціальних мереж та компаній уже почав діяти.