НОВИНИ

Рада безпеки ООН на закритому засіданні не ухвалила рішення щодо КНДР

В ООН припускають, що можуть піти дипломатичним шляхом врегулювання північнокорейської проблеми.

У вівторок, 16 травня, на закритому засіданні Рада безпеки ООН не змогла окреслити заходи впливу у відповідь на ракетні випробування КНДР і продовжить роботу над пошуком підходу щодо врегулювання північнокорейської проблематики. Про це повідомив постпред Уругваю, голова Ради безпеки ООН (у травні) Эльбіо Росселлі.

"Члени Ради обговорюють різні підходи в цій ситуації. Ясно, що можна йти шляхом санкцій, Рада до цього вже вдавалася. Також є багато можливостей рухатися не виключаючи інших варіантів. Наприклад, через угоди, дипломатію", — сказав Росселі.

Про потребу посилення санкцій щодо КНДР напередодні засідання Радбезу говорили представники США і Великої Британії.

Нагадаємо, у понеділок, 15 травня, Рада безпеки ООН застерігла КНДР від подальших ядерних і ракетних випробувань, спроб загострення міжнародних конфліктів та подальшої дестабілізації ситуації в світі.

16 травня Радбез збирався за ініціативою США, Японії і Південної Кореї.

Нагадаємо, 13 травня Північна Корея здійснила ще один тестовий запуск балістичної ракети через кілька днів після вступу на посаду нового президента у Південній Кореї. Джерела в американському уряді повідомили, що ракета Північної Кореї, яка була запущена із західного району Кусон, впала на відстані приблизно 100 км (60 миль) від російського Владивостока.

Як повідомлляося, у НАТО заявили, що тестовий запуск балістичної ракети КНДР є новим грубим порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН, та становить загрозу для міжнародного миру та безпеки.