Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 травня 21:21   ▪   Версія для друку

Мінкультури зробило заяву щодо знищення археологічної спадщини в окупованому Криму

Відповідно до положень «Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту» держава, що здійснює окупацію, зобов’язана забезпечити належну охорону культурних цінностей та повагу до них.

Міністерство культури України висловило стурбованість ситуацією, яка відбувається з археологічною спадщиною на території окупованого Криму. Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті відомства.

Згідно з заявою, із відкритих джерел Міністерству культури України стало відомо, що на території Кримського півострова у процесі видобутку піску відбувається знищення археологічних об’єктів античного Городища Артезіан. Під загрозою знаходяться 450 квадратних метрів некрополя з античними гробницями перших століть нашої ери, а також 20 курганів.

До того ж, Міністерству культури України стало відомо, що на території АР Крим, на пам’ятці архітектури національного значення Мечеть і медрессе Хана Узбека у м. Старий Крим проводяться незаконні реставраційні роботи, які несуть загрозу знищення пам’ятки. Станом на сьогодні роботи, що проводяться на пам’ятці архітектури національного значення Мечеть і медрессе Хана Узбека (охороний № 276), з Міністерством культури України у встановленому законодавством порядку не погоджені, проводяться за відсутності відповідної дозвільної документації, чим порушуються вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини», а також Конвенції ЮНЕСКО 1972 року.

Читайте також: ЮНЕСКО: агресія Росії загрожує культурній спадщині у Криму

«Мінкультури вважає згадані дії незаконними та такими, що суперечать нормам міжнародного законодавства. Зокрема, Європейською конвенцією про охорону археологічної спадщини, ратифікованою Україною 10 грудня 2003року, визначено що кожна держава-член зобов’язується запровадити за допомогою діючих у відповідній державі процедур систему охорони археологічної спадщини, а саме запровадити процедуру видання попереднього спеціального дозволу на розкопки та інші види археологічної діяльності. Державою учасницею вказаної Конвенції також є РФ», - наголосили в міністерстві.

Також наголошується, що відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, якими підтверджується суверенітет і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також рішень Виконавчої Ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», ухвалених протягом 2014-2017 років, Російська Федерація як держава, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, має забезпечити виконання своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом. До того ж, відповідно до положень «Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту» держава, що здійснює окупацію, зобов’язана забезпечити належну охорону культурних цінностей та повагу до них.

Читайте також: В окупованому Криму обвалилася одна з веж Генуезької фортеці – ЗМІ

Міністерство культури України наголошує, що проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь без відповідних дозволів держави Україна є порушенням норм національного та міжнародного законодавства.

«З огляду на норми міжнародного й вітчизняного законодавства Міністерство культури України звернулось до Генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової, Директора Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС) Марі-Лор Лавенір, Президента Міжнародного комітету ради музеїв (ІКОМ) Саей Аксой з проханням вжити заходів щодо нагадування РФ про необхідність неухильного дотримання норм міжнародного законодавства та проханням утриматися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території АР Крим. Крім того, Мінкультури звернулось  до Прокуратури Автономної Республіки Крим із заявою про вчинення злочину та проханням вжити заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності», - підсумували у відомстві.

Нагадаємо, в лютому Міністерство культури України заявило про неприпустимість здійснення в окупованому Криму і Севастополі спільного історико-археологічного проекту, який мали намір реалізувати російська окупаційна влада і британські вчені.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено