НОВИНИ

Суд виніс вирок одному з учасників штурму Харківської ОДА

41-річного мешканця області засуджено до 5 років позбавлення волі.

Київський районний суд Харкова підтримав вимоги прокуратури і визнав винним одного з активних учасників штурму ОДА у квітні 2014 року за ч.1 ст. 294 КК України (активна участь у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством, погромами, підпалами, знищенням майна). Про це повідомив начальник відділу прокуратури Харківської області Ігор Чуб.

Читайте також: Штурм Харківської ОДА в 2014 році: вісьмох учасників засуджено, 15 розшукуються

"Доведено, що 7-8 квітня 2014 року засуджений брав активну участь у масових заворушеннях на площі Свободи, де проходив мітинг проросійських активістів. Зокрема, він разом з іншими учасниками безладу, під час штурму ОДА кидав каміння та інші предмети у вікна та двері будівлі. Увірвавшись у приміщення, антимайданівці, включаючи засудженого, кидали шумові гранати, вибухові пакети та стріляли з травматичної зброї у бік правоохоронців, які виконували свої службові обов’язки. Згідно з висновками судово-медичної експертизи, потерпілі отримали ушкодження різного ступеню тяжкості", - зазначив прокурор.

За його словами, 41-річного мешканця області засуджено до 5 років позбавлення волі.

"Крім того, судом задоволено цивільні позови щодо відшкодування завданих матеріальних збитків", - додав прокурор.

Раніше повідомлялося, що в березні 2017 року Київський райсуд Харкова виніс вирок у справі чотирьох учасників штурму Харківської ОДА у квітні 2014 року. Учасники штурму засуджені до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. При цьому суд врахував цивільні позови про стягнення майнового збитку.

Нагадаємо, 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу на площі Свободи захопили будівлю Харківської ОДА і підняли над нею прапор РФ. Наступного дня правоохоронці повернули будівлю під контроль місцевої влади.

6 квітня 2014 року проросійські активісти знову захопили будівлю ХОДА. Вранці 8 квітня спецпідрозділи міліції витіснили зловмисників із будівлі. На місці затримано понад 60 осіб. Згідно із законом, за масові безлади обвинуваченим їм загрожувало від 5 до 8 років позбавлення волі.