НОВИНИ

Рада дозволила випускникам з Криму вступати до українських вишів за результатами іспитів

Такі випускники можуть вступити в один із вишів Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Верховна Рада дозволила випускникам, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, вступати в навчальні заклади на материковій Україні за результатами вступних іспитів. За законопроект № 6116 "Про внесення змін до закону України про вищу освіту, що стосується забезпечення права на здобуття вищої освіти особам, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України" в першому читанні і в цілому проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект дозволяє особам, які проживають на тимчасово окупованій території і які отримали документ про повну загальну середню освіту, вступати в один з вищих навчальних закладів, що знаходяться на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей на конкурсній основі за результатами вступних іспитів в межах встановлених квот прийому в вищі навчальні заклади України.

Закон також встановлює розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до вищих навчальних закладів, які знаходяться на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей в розмірі 1 тис. місць державного замовлення.

Нагадаємо, в лютому Міністерство освіти та науки скасувало ліцензії вищих навчальних закладів, розташованих на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу, а також у Криму і місті Севастополь.