НОВИНИ

Стала відома дата зустрічі Порошенка з Меркель

Президент пообіцяв провести консультації з лідерами країн Великої сімки щодо ситуації на Донбасі.

У суботу, 20 травня, відбудеться зустріч президента України Петра Порошенка із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомив сам Порошенко, заявивши, що збирається найближчим часом провести консультації з лідерами країн Великої сімки щодо ситуації на Донбасі.

"Ми не дамо їм (Росії – ред.) жодного шансу, ми рішуче проводимо реформи всередині країни, зовні - я збираюся найближчим часом провести консультації з лідерами Великої сімки", - сказав він під час включення з Мальти на одному з телеканалів.

Глава держави додав, що почне ці консультації з візиту до Німеччини 20 травня, де проведе переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

"Сьогодні у неї відбулася зустріч з новим президентом Франції Макроном, і ми будемо дуже ретельно обговорювати координацію наших дій. Також заплановані телефонні розмови і зустрічі з іншими лідерами Великої сімки", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, Порошенко 14 травня заявив, що відвідає Берлін в кінці наступного тижня для обговорення підготовки засідання переговорної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі в "нормандському форматі". Глава української держави також заявив, що США вже залучені до роботи "нормандського формату" і будуть продовжувати роботу в його рамках.

Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Порошенко під час майбутньої зустрічі з Меркель обговорить три основні теми - тиск на РФ в контексті деескалації ситуації на Донбасі, євроінтеграцію України та допомогу Німеччини в проведенні реформ в Україні.