НОВИНИ

На Одещині СБУ викрила схему соціальних виплат "фейковим" переселенцям

Наразі вирішується питання щодо скасування незаконно оформлених виплат фігурантам справи.

В Одеській області Служба безпеки України заблокувала незаконний механізм виплати готівки псевдопереселенцям. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, у Донецьку та Луганську організатори нелегального бізнесу за певний відсоток «приймали замовлення» від місцевих мешканців, які зареєструвались на території України як тимчасово переміщені особи, на зняття грошей з їх рахунків. А в Одесі спільник ділків – працівник банку – за копіями документів налагодив виготовлення платіжних карток.

Читайте також: У зоні АТО заблокували соціальні виплати понад 800 бойовикам-псевдопереселенцям

За даними СБУ, впродовж вересня - грудня минулого року у банкоматах Одещини було знято та переведено на непідконтрольну українській владі територію понад 350 тисяч гривень.

Одному з учасників схеми – працівнику банку ‒ оголошено про підозру за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Матеріали справи скеровані до суду.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії щодо встановлення всіх причетних до функціонування оборудки. Крім того, вирішується питання щодо скасування незаконно оформлених соціальних виплат фігурантам справи.

Нагадаємо, раніше в Україні виявили низку махінацій із виплатами переселенцям. У Мінфіні заявили, що власників незаконно отриманих соціальних виплат зобов’яжуть повернути кошти.