НОВИНИ

Скільки передвиборчих обіцянок виконали народні депутати — інфографіка

За два з половиною роки нардепи виконали тільки 16% обіцянок.

За 2,5 року роботи народні депутати досі не виконали 84% своїх обіцянок, водночас 16% обіцянок їм усе таки вдалося реалізувати. Про це повідомляє Слово і Діло.

Згідно з моніторингом, із загальної кількості передвиборних зобов'язань політиків (1940), на сьогодні виконано 305, досі не виконаними залишаються 1635 обіцянок. Однак, за підрахунками аналітиків, депутати-списочники виконали трохи більше обіцянок, ніж нардепи-мажоритарники – 31% проти 15%.

«Результати нашого підрахунку можуть бути використані опонентами мажоритарки, оскільки, як бачимо, депутати, обрані в одномандатних округах, виконують свої обіцянки гірше, ніж «списочники». Втім, треба розуміти, що причина не стільки у виборчій системі, скільки у політичній культурі громадян України, які давно перетворили вибори на змагання у брехні», – заявив політолог Валентин Гладких.

За його словами, більшість невиконаних обіцянок спричинені неадекватністю очікувань виборців. Спікери вважають, що передвиборчі обіцянки, навіть якщо вони є частиною передвиборчої програми, лишаються для політиків не дороговказом, а складовою передвиборчої агітації.

"Буквально вчора до дня матері ми згадували обіцянки матерям. Так от, у програмі однієї з політсил була теза про те, що всі сім'ї, в яких двоє дітей, мають визнати багатодітними. Незрозуміло, навіщо пишуть програми, які виконати апріорі неможливо", – йдеться у повідомленні видання.

Нагадаємо, Комітет виборців України зібрав докупи невиконані обіцянки політичних партій.