НОВИНИ

У Києві судитимуть кібершахраїв, які пограбували банкомати на 2,5 млн грн

Географія діяльності злодіїв сягала шести міст України – Києва, Львова, Павлограда, Житомира, Трускавця та Луцька.

Прокуратура міста Києва направила до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох осіб, які у складі організованої групи упродовж 2015-2016 років викрали гроші з банкоматів та у такий спосіб заволоділи протягом одного року близько 2,5 млн грн, повідомили у Департаменті кіберполіції Національної поліції України у понеділок, 15 травня. 

Зазначається, що зловмисники діяли зазвичай у нічний час. Географія їхньої діяльності сягала шести міст України – Києва, Львова, Павлограда, Житомира, Трускавця та Луцька.

«За допомогою ключів від сервісної частини банкомату один з зловмисників відкривав дверцята пристрою і з флеш-носія завантажував шкідливе програмне забезпечення (вірус). Дія вірусу була спрямована на неконтрольовану видачу купюр  банківським апаратом. Отримавши гроші, зловмисники залишали місце злочину. При цьому вірус відключав банкомат від системи банку, тому недостача грошових коштів виявлялася лише при проведенні інкасації», - йдеться у повідомленні

За наявною інофрмацією, за місцем проживання учасників організованої злочинної групи поліцейські провели низку санкціонованих обшуків. Працівники Департаменту кіберполіції виявили докази причетності злочинної групи до численних крадіжок. Крім того, оперативники під час обшуків виявили два справжні банкомати, на яких вони тренувалися та випробовували віруси.

Повідомляється, що за результатами досудового розслідування зловмисникам інкримінується незаконне втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж, підроблення документів та вчинення крадіжок в особливо великих розмірах, організованою групою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, шахраїв викрили 18 квітня у Києві під час проведення міжрегіональної операції.

Як повідомлялося, 15 травня сталася нова хвиля кібератаки вірусу WannaCry, який вразив тисячі комп'ютерів у країнах Азії, зокрема в Японії, Китаю та Південній Кореї.