НОВИНИ

Саудівська Аравія та Росія заявили про домовленості щодо нафтовидобутку

Йдеться про продовження заморозки видобутку нафти на дев'ять місяців.

Саудівська Аравія та Росія спільно домовилися продовжити угоду щодо замороження нафтовидобутку на нинішньому рівні до березня 2018 року. Про це повідомили міністр нафти Саудівської Аравії Халед аль-Фалех та міністр енергетики Росії Александр Новак  на спільній прес-конференції за підсумками переговорів у Пекіні в понеділок, 15 травня.

Зазначається, що остаточне рішення з цього питання мають ухвалии на зустрічі країн ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) у Відні 25 травня.

Нагадаємо, що Саудівська Аравія, що займає в ОПЕК домінуючі позиції, та інші країни-виробники нафти в кінці 2016 року домовилися обмежити видобуток нафти в першому півріччі 2017 року до 1,8 млн барелів на добу. Така міра була покликана забезпечити підвищення світових цін на нафту, проте за перші місяці поточного року ціни на цю сировину не підвищилися значно вище за $50 за барель.

Як повідомляють ЗМІ, повідомлення про домовленості призвело до подорожчання нафти. Зокрема, ціни на нафту марки Brent і WTI піднялися на 1,6% відповідно до $51,64 і $48,61 за барель.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року ОПЕК на засіданні прийняла рішення скоротити видобуток на 1,2 млн барелів на добу до 32,5 млн барелів на добу.