НОВИНИ

Голова Microsoft розповів подробиці масштабної кібератаки вірусу WannaCry

За словами Бреда Сміта, вірус скористався вразливістю Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка.

Масштабну кібератаку віруса-вимагача WannaCry, яка зачепила 150 країн, у всьому світі треба розцінювати як «тривожний сигнал», окрім того, вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка. Про це повідомив у неділю, 14 травня, своєму блозі президент Microsoft Бред Сміт.

Розробник заявив, що дії органів влади, які зберігали інформацію про вразливі місця програмного забезпечення, спричинили «значну шкоду».

«Раніше ми вже бачили, як дані про вразливість системи, які збирало ЦРУ, з'явилися на WikiLeaks. Зараз вкрадені в АНБ дані про вразливість завдали удару користувачам по всьому світу», - написав у своєму блозі президент Microsoft Бред Сміт.

За його словами, якщо провести паралелі зі звичайною зброєю, то рівноцінним сценарієм у даному випадку стала б крадіжка в американської армії ракет «Томагавк».

Сміт заявив, що влада повинна не просто фіксувати дані про уразливість, а передавати їх розробникам, щоб вони могли усувати ці недоліки та підвищувати безпеку комп'ютерних мереж.

«Кібератаки стають складнішими, немає іншого способу для користувачів захистити свою інформацію, окрім оновлення програмного забезпечення», - додав президент компанії-розробника.

Зазначається, що комп'ютерний вірус-вимагач WannaCry блокував доступ до файлів на дисках комп'ютерів, усього вірус пошкодив дані з 200 тисяч комп'ютерів.

Експерти з питань комп'ютерного захисту кажуть, що варто чекати ще однієї атаки, яку може бути неможливо зупинити.

Як повідомлялося, 13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.

Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З'явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry.