НОВИНИ

НАБУ показало, як корупційні справи застрягають у судах — інфографіка

Усі рекорди б’є справа судді з нерухомістю в Іспанії.

65 справ, розслідуваних детективами Національного антикорупційного бюро України, скерували до суду прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури станом на 30 квітня. Суди ухвалили рішення лише у 17 з них. 26 справ перебувають у стадії розгляду, а розгляд 22-х не розпочався. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Читайте також: НАБУ направило до суду справу про «київських податківців» за фактом вимагання $36 тисяч

Згідно з повідомленням, деякі справи лежать у судах без руху більше року. Серед причин затягування розгляду: проблеми з визначенням підсудності, неможливість сформувати склад суддів, неявка учасників, повернення обвинувального акту тощо.

«Усі рекорди б’є справа про отримання неправомірної вигоди суддею Сєвєродонецького міського суду (відома як суддя з нерухомістю в Іспанії) – судовий розгляд не розпочато впродовж 14 місяців. 12 місяців у суді безрезультатно знаходиться справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі, впродовж 11 місяців — справа про отримання неправомірної вигоди начальницею відділу прокуратури Кіровоградської області», - додали у НАБУ.

Інфографіка, яку оприлюднило відомство, свідчить про те, що інші справи, розгляд по яких досі не розпочато, стосуються отримання неправомірної вигоди посадовцями, заволодіння державними землями, розтрати коштів тощо.

Нагадаємо, 18 квітня у НАБУ прозвітували за два роки діяльності. Тоді зазначили, що детективи бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних провадженнях, у яких сукупний розмір предмету злочинів перевищує 85 млрд гривень.