НОВИНИ

Апеляційний суд дозволив досудове розслідування щодо екс-міністра часів Януковича

Йдеться про Юрія Колобова, який обіймав посаду міністра фінансів протягом 2012-2014 років.

Апеляційний суд міста Києва у суботу, 13 травня, розглянув апеляційну скаргу прокуратури та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова, який обіймав цю посаду за часів президентства Віктора Януковича протягом 2012-2014 років. Про це повідомили у прес-службі Апеляційного суду міста Києва.

Зазначається, що прокурор подав скаргу на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 03 квітня 2017 року.

Тоді, інформують у прес-службі, Печерський суд не задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування щодо Колобова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Повідомляється, що за результатами апеляційного розгляду колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва постановила апеляційну скаргу, подану прокурором задовольнити; а ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 03 квітня 2017 року – скасувати.

Окрім того, судді постановили нову ухвалу, якою клопотання слідчого Генпрокуратури задовольнили.

Нагадаємо, Колобов зник у серпні 2014 року. У жовтні СБУ оголосила його в розшук і відкрила кримінальне провадження. Тоді повідомили, що підставою став залучений Україною кредит від Росії у грудні 2013 року.

19 січня 2015 року Печерським районним судом міста Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України постановлено ухвалу про обрання для Колобова запобіжного заходу – взяття під варту. Колобов був заарештований в курортному містечку Альтеа в автономній області Валенсія (Іспанія) на початку березня 2015 року.У січні 2016 року Іспанія відмовила Україні у видачі Колобова. У травні Печерський райсуд Києва наклав арешт на 199,4 млн грн, які належать матері екс-міністра фінансів Юрія Колобова. 

У липні цей же суд Києва заарештував дві квартири і три машиномісця дружини Колобова. ​