НОВИНИ

У Києві визначили переможців проекту «Парк Почайна» на Оболоні

Команда архітекторів запропонувала створити вздовж русла річки пішохідний і велосипедний маршрути та низку громадських просторів.

У Києві оголосили переможців архітектурного конкурсу ескізних проектів «Парку Почайна» в Оболонському районі столиці, повідомили у прес-службі Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Зазначається, що виграла команда архітекторів Валентина Уварова, Віталія Ткача та Дмитра Казакова «Можливість Почайни», які пропонують створити вздовж русла річки пішохідний та велосипедний маршрут та низку громадських просторів. Як наслідок – продовжать набережну з Оболоні і прокладуть новий маршрут до станції метро Петрівка, а також альтернативний маршрут до торговельних центрів і метро, замість ходу вздовж автомагістралі – проспекту Бандери.

За наявною інформацією, першу премію присудили з огляду на досконале врахування містобудівної ситуації, зв’язок із навколишніми територіями, найбільшу відповідність природному середовищу. У проекті визначено елементи ревіталізації річки, приділено увагу до експлуатації парку в різні пори року.

"Це – єдиний проект, що демонструє сполучення парку із міськими територіями, зокрема, надана спроба поєднати парк із пров. Московським і вул. Вербовою. Архітектори також передбачили створення пішохідного мосту над проспектом Степана Бандери, що забезпечує зв’язок із озером Йорданським і житловим масивом", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, автори передбачили належну циркуляцію пішохідних потоків і маршрутів. Врахували місце для релігійних обрядів.

Повідомляється, що проект-переможець візьмуть за основу під час розробки проектно-кошторисної документації. До цього етапу залучать не лише авторський колектив проекту, а й інших фахівців – екологів і ландшафтних архітекторів.

Нагадаємо, що 2 лютого Київська міська рада рішенням № 838/1842 створила парк культури та відпочинку «Парк Почайна» на земельній ділянці орієнтовною площею 10,10 га, що розташована вздовж річки Почайна до затоки Вовковата між проспектом Степана Бандери та вул. Електриків у Оболонському районі. Завершити розробку та затвердити землевпорядну документацію «Парку Почайна» планується в 2017 році.