НОВИНИ

Литва попросила США розмістити у себе військових на постійній основі

США роздумують про передислокацію в цю країну системи ППО Patriot.

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що хоче розмістити в країні на постійній основі військовослужбовців США, оскільки Росія нарощує сили в регіоні і готується до військових навчань у вересні, пише The Wall Street Journal.

"В інтерв'ю у четвер, 11 травня, за день після зустрічі з міністром оборони США Меттіс, Грібаускайте повідомила, що веде переговори з США та іншими країнами про охорону повітряного простору Литви", - йдеться в статті.

"Нам необхідна серйозна участь США не тільки з метою стримування, але і в цілях оборони, - заявила Грібаускайте. - Важливо розташовувати адекватний потенціал для відповіді на можливі загрози".

Автор статті повідомляє: "США роздумують про передислокацію в Литву системи ППО Patriot в рамках своїх навчань цього літа, і, зі слів офіційних осіб, ця система, можливо, залишиться там ще довше - до закінчення російських навчань".

Грібаускайте, зі свого боку, заявила: її країна потребує постійної присутності американських військовослужбовців. "Присутність американців - фактор, що примножує міць стримування, - заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс. - Присутність американців тут змінює хід гри".

Нагадаємо, Румунія збирається зміцнити обороноздатність країни, придбавши американські ракети Patriot.