НОВИНИ

Сенатор від Аляски заявив про нарощування військ Росії за 100 км від кордону зі США

Американський політик закликав Вашингтон посилити військову присутність США у північних регіонах цього штату.

Сенатор Сполучених Штатів Америки від Аляски Деніел Салліван закликав Вашингтон посилити військову присутність США у північних регіонах цього штату, оскільки Росія за 100 км від берегів Аляски вкрай потужно нарощує свої збройні сили в Арктиці. Про це він заявив у четвер, 11 травня, в інтерв'ю агентству dpa.

За його словами, у квітні 2017 року сталося п'ять провокаційних інцидентів з російськими чотиримоторними бомбардувальниками.

На думку Саллівана, у цих умовах США повинні розмістити на Алясці більше військ, а також нові криголами, оскільки Росія "грає м'язами" і створює в Арктиці новий військовий центр з 13-ма аеропортами і 40-ка військовими криголамами.

На думку політика, ще 15 російських криголамів нині перебувають на стадії будівництва. У зв'язку з цим Салліван звернувся до союзників Вашингтона із закликом до рішучості і військової співпраці.

Нагадаємо, у квітні Міністерство оборони Росії повідомило про відновлення мережі полярних аеродромів для розвитку інфраструктури в Арктиці і добудову військового містечка. Окрім того, Москва також заявила про намір розгорнути в Арктиці в 2017 році дві нові зенітні ракетні системи С-400 "Тріумф", які здатні на відстані до 400 км вражати аеродинамічні цілі і на дальності до 60 км - балістичні цілі.

Як зазначають експерти, на даний момент військова присутність Росії в Арктиці досягла безпрецедентних масштабів з часів завершення холодної війни.

Як повідомлялося, 18 квітня США підняли винищувачі, щоб перехопити російські бомбардувальники біля берегів Аляски.