НОВИНИ

Місія США при ОБСЄ розповіла, як РФ різко збільшила кількість важкого озброєння на Донбасі

Впродовж останніх трьох місяців спостерігачі задокументували збільшення кількості забороненої зброї на 750%.

За останні три місяці окупаційні сили Російської Федерації на Донбасі збільшили кількість забороненого важкого озброєння на 750%. Про це заявила тимчасово повірена у справах США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі Кейт Бернс під час промови перед Постійною радою ОБСЄ у Відні.

"Незважаючи на навмисну модель поведінки очолюваних Росією сепаратистських сил, яка спрямована на послаблення СММ та перешкоджання міжнародній спільноті спостерігати за діяльністю сепаратистів, впродовж останніх трьох місяців СММ задокументувала збільшення на 750% забороненого важкого озброєння на території, контрольованій сепаратистами", - заявила Бернс.

При цьому дипломат зауважила, що на минулому тижні СММ бачила дислокацію 44 одиниць озброєння у порушення визначених координат для його відведення. 42 одиниці з числа зазначеного озброєння розташовувалися на території, яка не контролюється урядом України.

Бернс нагадала, що в окупованому Луганську місія ОБСЄ продовжує фіксувати розміщення близько 30 одиниць озброєння, в тому числі танки, гаубиці та реактивні системи залпового вогню.

"Очолювані Росією сепаратисти застосовували заборонене озброєння більш ніж в п'ять разів частіше за українські сили, відповідно до даних ОБСЄ. Справжні цифри безсумнівно значно вищі, враховуючи понад 250 обмежень доступу, застосованих стосовно СММ з боку очолюваних Росією сепаратистських сил з січня", - наголосила Бернс.

Як повідомлялося, через підрив авто спостерігачів на окупованій Луганщині, у місії ОБСЄ змінюють правила патрулювання в зоні конфлікту на Донбасі.