НОВИНИ

Отримавши безвізовий режим, Україна остаточно оформила розлучення з Росією — Порошенко

За словами президента, деякі єврооптимісти публічно зверталися до керівництва Єврокомісії і Євросоюзу з закликом не давати Україні безвіз.

Отримавши безвізовий режим, Україна остаточно відходить від Росії. Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю одному з українських телеканалів.

"Я б сказав, що сьогодні Україна остаточно оформила своє розлучення з Російською імперією і саме так по-філософськи ми повинні це сприймати", - заявив президент. За його словами, відтепер будуть діяти три свободи - свобода руху товарів, капіталів і людей.

Дивіться також: Порошенко показав, як і куди зможуть подорожувати українці, коли запрацює безвіз

"Мова йде не тільки і не стільки про безвізовий перетин кордону, мова йде про повернення України до історичного місця в складі європейських країн", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що були перешкоди всередині країни і навіть деякі єврооптимісти публічно зверталися до керівництва Єврокомісії і Євросоюзу з закликом не давати Україні безвіз.

Також, за словами Порошенка, були і зовнішні перешкоди, зокрема, спроби мобілізувати антиєвропейські сили всередині ЄС з метою не давати Україні безвізовий режим.

Нагадаємо, 11 травня Євросоюз завершив схвалення безвізового режиму для України. Після затвердження рішення міністрами відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня.

У Страсбурзі церемонію підписання законодавчого регламенту планує відвідати президент України Петро Порошенко. Фактично безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації - орієнтовно 11 червня.