НОВИНИ

Російські хакери можуть бути причетні до кібератак на енергомережі країн Балтії — ЗМІ

Джерело Reuters відмовилося повідомити подробиці через розслідування інциденту.

Хакери, яких імовірно підтримує Росія, здійснили кілька кібератак проти енергетичних мереж країн Балтії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформовані джерела.

За інформацією співрозмовників агентства, хакери протягом останніх двох років неодноразово несанкціоновано втручалися в енергомережі країн Балтії, паралельно здійснивши більш серйозні напади на мережі України. Співрозмовники запевняють, що за кібератаками стоять російські державні установи. 

Агентство зазначає, що в кінці 2015 року хакери атакували інтернет-шлюз, що використовується для управління Балтійською електроенергетичною мережею, порушивши її роботу, але не викликавши відключення електроенергії. Джерело відмовилося повідомити подробиці через розслідування інциденту.  

Нагадаємо, на початку травня прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас повідомив, що Естонія, Латвія та Литва підключать свої енергомережі до мережі СЄ через Польщу, щоб зменшити енергетичну залежність від Росії. Відключення від російської мережі спочатку планувалося на 2025 рік, але було відкладене через дискусії щодо точки підключення до європейської мережі - у Польщі чи Фінляндії (через підводний електрокабель). Зрештою, підключення через Польщу було визнане більш доцільним економічно.