НОВИНИ

Вища рада правосуддя звільнила понад 90 суддів із окупованого Криму

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 11 травня.

Вища рада правосуддя звільнила 91 суддю Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Відповідне рішення члени ВРП ухвалили у четвер, 11 травня.

"Встановлені перевіркою факти підтверджують, що дії зазначених суддів підривають авторитет правосуддя, порочать звання судді та беззаперечно є істотним дисциплінарним проступком, несумісним зі статусом судді, а також свідчать, що ці судді свідомо знехтували своїми обов’язками та порушили морально-етичні принципи поведінки судді. Обираючи вид дисциплінарного стягнення стосовно вказаних суддів судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Комісія врахувала характер дисциплінарного проступку, його наслідки, особи суддів та ступінь їхньої вини", – член ВРП зазначив Микола Гусак.

Читайте також: Звільненого за порушення присяги суддю Конституційного суду відновили на посаді

За його словами, вказані судді, перебуваючи у статусі суддів України, здійснювали судочинство та ухвалювали судові рішення на підставі законодавства та іменем Російської Федерації, російською мовою з використанням символів іншої держави або зверталися із заявами до Вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ про рекомендування їх на посади суддів незаконно утвореної Республіки Крим у складі Російської Федерації, чим допустили поведінку, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, відповідності способу життя судді його статусу, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду.

Нагадаємо, в березні Вища рада правосуддя звільнила своїм рішенням 33 судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді.