НОВИНИ

У прокуратурі заявили, що зведення Керченського мосту призведе до катастрофи

Зазначається, що різка зміна хімічного складу води стане причиною загибелі багатьох живих організмів.

Слідчі Прокуратури Автономної Республіки Крим проводять розслідування за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу до півострову Крим через Керченську протоку, повідомили у прес-службі прокуратури АР Крим у четвер, 11 травня.

Зазначається, що масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку, а різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, зокрема занесених до Червоної книги дельфінів.

За інформацією прокуратури, будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи.

"У порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об'єкт, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їхнього знищення", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що зведення гідротехнічної споруди вплине на погіршення транспортних умов протоки, а також виникне ризик проходу транспорту між опорами.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні навколишньому середовищу Чорного та Азовських морів під час будівництва Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд гривень.

Зазначимо, що 11 травня у ЗМІ з'явилася інформація, що у Чорному морі біля берегів Криму масово гинуть дельфіни. Йдеться про те, що лише у травні загинула 31 тварина. Екологи не можуть пояснити причин цього явища.

Нагадаємо, у березні 2014 року прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв наказав "Росавтодору" будувати міст через Керченську протоку.