НОВИНИ

РФ під час навчань "Захід-2017" відпрацює наступ на Польщу й Литву — Турчинов

Військові навчання "Захід-2017" пройдуть із 14 по 20 вересня.

Росія на спільних з Білоруссю навчаннях «Захід-2017» відпрацьовуватиме наступальні операції проти Польщі та Литви. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов в інтерв'ю одному з українських видань, повідомляє прес-служба РНБО.

За словами Турчинова, Росія не полишає спроби посилити свій вплив на Балканах, і її агресивна політика також проявляється у підготовці спільних навчань РФ і Білорусі «Захід-2017», де відпрацьовуватимуться наступальні операції. Як наголосив секретар РНБО, мета навчань - перевірка готовності військ до проведення широкомасштабних операцій за умови жорстких обмежень часу на їхню підготовку.

«Під час навчань також передбачається відпрацювати створення калінінградського коридору, що в умовах реальної операції неможливо без агресії проти Литви і Польщі», - сказав Турчинов.

Нагадаємо, країни Балтії будуть вимагати додаткових заходів безпеки від США і НATO в зв'язку з навчаннями російських і білоруських збройних сил «Захід-2017», які мають агресивний характер. 

Раніше президент Литви Даля Грібаускайте закликала НАТО розмістити постійний контингент в країнах Балтії.

Як повідомлялося, 28 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що отримав від президента Білорусі Аляксандра Лукашенки запевнення в тому, що масштабні російсько-білоруські стратегічні навчання «Захід-2017» поблизу кордону України не перетворяться на військове вторгнення.

Російсько-білоруські навчання "Захід-2017" пройдуть із 14 по 20 вересня. Нещодавно білоруське оборонне відомство повідомило, що в навчаннях візьмуть участь 13 тис. військових. За твердженням литовської розвідки, "цілком імовірно, що кількість учасників навчань буде значно більшою, а в сценарії буде закладений збройний конфлікт з НАТО".