НОВИНИ

Детективи НАБУ отримали повний доступ до Реєстру декларацій

Відтепер працівники Бюро мають можливість опрацьовувати усі дані з Реєстру через захищену криптографічними методами закриту мережу.

Національне антикорупційне бюро України у повному обсязі отримало доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про це повідомляє сайт НАБУ.

Згідно з повідомленням, повний доступ було отримано напередодні — 10 травня.

«Відтак, детективи та аналітики НАБУ мають можливість опрацьовувати усі дані з Реєстру через захищену криптографічними методами закриту мережу прямо з приміщень Бюро. Це значно спрощує та пришвидшує процедуру аналізу декларацій осіб, підслідних НАБУ, під час розслідувань кримінальних проваджень на предмет наявності в них ознак корупційних правопорушень», - наголосили в НАБУ.

У відомстві також нагадали, що доступ НАБУ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, якими володіє Національне агентство з питань запобігання корупції, передбачений чинним Меморандумом між відомствами.

Також повідомляється, що наразі детективами Бюро здійснюється розслідування у понад 40-ка провадженнях, розпочатих, у тому числі, за результатами перевірки електронних декларацій.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції раніше завершило перевірку близько 3 тисяч електронних декларацій, дані по 10 з них передані в Національне антикорупційне бюро України.

Як відомо, 1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України - близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях. 

Під час першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.