НОВИНИ

Януковичу надали три варіанти відеозв'язку з судом

Тепер колишньому втікачу-президенту надали всі можливості, щоб свідчити на судовому засіданні 18 травня.

Оболонський районний суд Києва надав колишньому президенту-втікачу Віктору Януковичу три варіанти відеозв'язку з судом, де б він не перебував у момент судового засідання, повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган у четвер, 11 травня. 

За її словами, відповідний лист-роз'яснення направили адвокатам Януковича.

Зазначається, що участь Януковича в підготовчому судовому засіданні передбачається не через міжнародну правову допомогу, тому немає потреби суду звертатися у державні органи Росії. Суд, маючи таку можливість, надав швидке виконання прав обвинуваченого.

"Своїм рішенням Оболонський райсуд Києва дав можливість екс-президенту “не прикріплятися” ні до будь-якого з російських судів, ні до будь-яких інших органів", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Янукович не раз заявляв про своє бажання брати участь у судовому процесі. На сьогоднішній день йому надані всі можливості брати участь у суді 18 травня за допомогою відеозв’язку, де б він не перебував. Все тепер залежить від сторони захисту.

Нагадаємо, у четвер, 4 травня, Оболонський районний суд розпочав підготовче засідання у справі про державну зраду Януковича. Суд частково задовольнив клопотання захисників Януковича, дозволивши йому участь по відеозв'язку та переніс підготовче засідання на 18 травня 10.00 годину.

У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.

Як повідомлялося, у суді про держзраду Януковича свідчитимуть відомі українські політики і екс-депутат Держдуми Росії.