НОВИНИ

У Єврокомісії відреагували на рішення Ради ЄС щодо безвізу для українців

Сьогоднішнє рішення є визнанням успішних і далекосяжних реформ, що проводяться Україною, сказав єврокомісар з внутрішніх справ.

Єврокомісар з внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос бачить у схваленні Радою ЄС безвізового режиму для України визнання успішних реформ, що проводяться Києвом.

"Рік тому я був в Києві, щоб особисто привітати український уряд з величезними зусиллями, які вони зробили для реалізації реформ, передбачених в рамках процесу лібералізації візового режиму. Сьогодні я радий бачити, що ми завершуємо цей процес, і я вітаю затвердження Радою ЄС лібералізації візового режиму для України в якості останнього кроку до безвізового режиму поїздок до Шенгенської зони для українських громадян ", - наводяться в комюніке Єврокомісії слова Аврамопулоса.

"Сьогоднішнє рішення є визнанням успішних і далекосяжних реформ, що проводяться Україною, часто в дуже складних умовах, - продовжив єврокомісар. - Україна пройшла довгий шлях, і сьогодні це визнано і винагороджено".

Аврамопулос запевнив, що Європейський союз "готовий і надалі надавати підтримку і допомогу українській владі в цих зусиллях". Безвізовий в'їзд в Шенгенську зону скоро стане реальністю, зазначив він, і це, за його словами, "важливий і заслужений момент для України і її громадян, який ще більше зміцнить наші тісні відносини".

Нагадаємо, міністри країн ЄС з питань сільського господарства та рибальства сьогодні, 11 травня, ухвалили рішення про надання Україні безвізового режиму. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня. Церемонію підписання відвідає президент України Петро Порошенко.

Рада Європейського союзу оприлюднила офіційне повідомлення про схвалення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до ЄС.