НОВИНИ

Reuters розкрило роль Суркова у призначенні ватажків "ДНР" і "ЛНР"

Помічник президента Росії безпосередньо брав участь у формуванні структури керівництва бойовиків.

Помічник президента Росії Владіміра Путніа Владіслав Сурков безпосередньо впливає на ватажків самопроголошених "ЛНР" та "ДНР", повідомляє Reuters.

Про роль Суркова агентству розповіли три особи, які раніше займали високі посади в керівництві невизнаних республік. Двоє співрозмовників агентства побажали зберегти анонімність, третій - Олексій Александров - дозволив назвати своє ім'я.

За їх словами, Сурков брав участь у формуванні структури керівництва бойовиків і тепер контролює ситуацію через спеціально відібраних довірених осіб, які регулярно звітують перед ним.

Сурков, розповіли джерела агентства, зокрема, зіграв ключову роль в тому, що "ДНР" очолив Олександр Захарченко. Олександр Бородай та Ігор Стрєлков, які очолювали донецьких сепаратистів, "тихо пішли у відставку, щоб Захарченко міг взяти на себе повноваження", заявив Александров.

Під загрозою смерті або позбавлення волі, заявили всі троє джерел агентства, Москва поступово змусила піти більшість організаторів руху терористів на сході України.

На думку співрозмовників Reuters, Кремль просто скористався заворушеннями і поставив на чолі самопроголошених республік своїх людей, які, вважають вони, не дбають про інтереси регіону.

Нагадаємо, раніше не раз повідомлялось, що помічник президента Росії Владіслав Сурков приїхав до окупованих Донецька та Луганська.