НОВИНИ

Денис Казанський: Фактично МінТОТ на сьогодні існує просто, щоб платити зарплату своїм працівникам

За словами журналіста, із нинішнім рівнем грошового забезпечення міністерство просто не здатне вирішувати інші завдання.

Ситуація з фінансуванням Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб бачиться невтішною. На сьогодні цю структуру явно фінансують за залишковим принципом, і такий підхід виключає можливість її повноцінного функціонування.  Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

Так, за його словами, торік на діяльність МінТОТ із бюджету було виділено лише 11 млн грн. А у 2017-му — 25 млн грн. Це найменша сума серед усіх міністерств. Навіть Мінінформполітики отримало 261 млн грн.

«Фактично виділених коштів вистачає тільки на оплату окладів працівникам та комунальних послуг. На реалізацію програм нам виділили 0 грн», — прокоментувала Тижню ситуацію радник міністра Черниша Олеся Цибулько.

Очевидно, пише Казанський, тому діяльність міністерства нині зводиться переважно до написання та просування законопроектів.

«Безумовно, підготовка законопроектів, діяльність різних комісій та збір доказів для міжнародних судів — справи украй важливі й потрібні. Але створювати ціле міністерство заради того, щоб «допомагати МЗС формувати позицію», а також писати законопроекти для переселенців, якось зовсім нераціонально. Цим усім цілком могли б займатися структури, створені раніше», - йдеться в матеріалі.

Фактично, за словами журналіста, МінТОТ на сьогодні існує просто, щоб платити зарплату своїм працівникам. Із нинішнім рівнем грошового забезпечення міністерство просто не здатне вирішувати інші завдання. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»