Рада Європейського союзу оприлюднила офіційне повідомлення про схвалення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до ЄС. Текст повідомлення опублікований на сайті Ради.

Зокрема, в ньому наводиться заява профільного представника головування, міністра Мальти з питань внутрішніх справ та національної безпеки Кармело Абели.

"Схвалення законодавчого акту щодо візової лібералізації є важливою зміною, яка допоможе посилити зв’язки між людьми в Україні та в Європейському союзі", - йдеться в заяві.

В головуванні нагадали, що скасування віз відбулося після виконання Україною низки реформ, зокрема, реформи в сфері міграції, публічного порядку та безпеки, зовнішніх відносин та дотримання основних прав.

Раніше міністри країн ЄС з питань сільського господарства та рибальства сьогодні, 11 травня, ухвалили рішення про надання Україні безвізового режиму. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня. Церемонію підписання відвідає президент України Петро Порошенко.