НОВИНИ

Сенат США зажадав від Флінна всі документи про зв'язки з Росією

Якщо екс-радник з нацбезпеки не надасть потрібні матеріали, йому може загрожувати штраф або ж позбавлення волі.

У комітеті Сенату Сполучених Штатів Америки з розвідки зажадали від колишнього радника президента США з нацбезпеки Майкла Флінна, який подав у відставку після скандалу навколо таємних переговорів з Росією, надати документи для розслідування можливого втручання Росії у президентські вибори в країні. Про це повідомили у The New York Times у середу, 10 травня.

За наявною інформацією, Флінн до цього відмовився добровільно співпрацювати зі слідством, однак відтепер комітет Сенату видав йому повістку з вимогою надати потрібні документи.

У разі, якщо Флінн не надасть документи після отримання повістки, то це визнають як неповагу до Конгресу, що у свою чергу загрожує позбавленням волі або штрафом.

Як наголошують у виданні, Майкл Флінн вважається головною фігурою у розслідуванні справи про ймовірне втручання Росії у вибори президента США.

Зазначимо, що 31 березня, Флінн погодився розповісти про контакти з Росією та спроби Москви вплинути на вибори у США в обмін на захист від кримінального переслідування.

Нагадаємо, 14 лютого, радник Трампа з нацбезпеки подав у відставку через скандал, пов'язаний з РФ. Він визнав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з російським послом.

​The Washington Post з посиланням на колишніх і чинних американських чиновників повідомляло, що за місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Стверджується, що у такий спосіб Флінн міг порушити закон, оскільки на той момент він не займав офіційних посад і не мав права порушувати подібні питання з представником дипломатичного корпусу. У зв'язку з цими заявами низка конгресменів від Демократичної партії США закликали до розслідування щодо Флінна.

Як повідомлялося, у Сенаті США розпочалися слухання щодо втручання Росії у президентські вибори. Слухання 30 березня є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР.