НОВИНИ

Дослідження: Загрози країнам ЄС з боку Росії поділяються на три основні категорії

При цьому є певні розбіжності в розумінні цих небезпек серед окремих країн Європи.

Усі загрози країнам Європейського союзу з боку Росії можна розділити на три основні категорії. Про це свідчать результати дослідження «Як європейські країни реагують на російську агресію?», проведеного чеським аналітичним центром Evropske hodnoty, йдеться в матеріалі журналіста Тижня Юрія Лапаєва «Як розуміють в ЄС російську загрозу».

За даними звіту, до першої категорії належить військова агресія РФ, а саме війна проти України, яка розпочалася у 2014 році та проти Грузії в 2008. При цьому окупація частини української території мала найбільш вагомий вплив на діяльність європейських безпекових організацій.

Другою категорією є військові провокації проти країн ЄС (зокрема, польоти російської авіації). Такі загрози виявлені передусім у країнах Балтії, але нерідко трапляються і у Данії, Фінляндії та Швеції.

Третя категорія – це спроби Росії розвалити європейську єдність та політичний консенсус у таких питаннях, як наприклад, санкції. Для цього з допомогою дезінформації та інших методів впливу підтримуються проросійські політики. Важливість такого типу загроз зростає, особливо в тих країнах, що не відчувають активності другої категорії, наприклад, як в Німеччині.

При цьому автори дослідження підкреслюють, що є певні розбіжності в розумінні цих загроз серед окремих країн Європи.