НОВИНИ

Прокуратура відкрила справу за фактом перевищення влади працівниками поліції 9 травня у Дніпрі

Зараз триває проведення невідкладних першочергових слідчих (розшукових) дій.

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення влади посадовими особами Головного управління Національної поліції Дніпропетровщини під час проведення святкових заходів в Дніпрі 9 травня 2017. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України у середу, 10 травня.

Зазначене кримінальне провадження об’єднано з іншими кримінальними провадженнями, зареєстрованими за фактами вчинення хуліганських дій, масових заворушень та спричинення тілесних ушкоджень депутату обласної ради 9 травня 2017 року (ст. 296, 294 та 350 КК України).

Заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар зазначив, що наразі триває проведення невідкладних першочергових слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування вказаного кримінального провадження.

«Наразі перевіряються всі версії, зокрема встановлюються організатори вчинення вказаного кримінального правопорушення, особи, які безпосередньо наймали тітушок, а також джерела фінансування тощо», - сказав він.

Стан розслідування вказаного злочину перебуває на контролі керівництва прокуратури Дніпропетровської області.

«Слідство за фактом перевищення службових повноважень розпочато, і буде надана юридична оцінка кожній дії працівників поліції, зокрема керівників, які були задіяні в охороні безпеки під час проведення вказаних масових заходів», - додав він.

Нагадаємо, у Дніпрі 9 травня під час ходи до монументу Слави представників Соціалістичної партії та партії «Опозиційний блок» між ветеранами АТО і охороною та поліцією виникли сутички. Поліція застосувала кийки, постраждало декілька ветеранів АТО, одного з розбитою головою забрала швидка допомога. Як пояснили правоохоронці, конфлікт розпочався через те, що соціалісти йшли колоною з рожевими прапорами своєї партії. На прохання їх опустити не відреагували. Також кілька ветеранів АТО зупинили колону «Опозиційного блоку», що йшла також до монументу Слави із синіми кульками. Тут сутичка виникла між ветеранами АТО й чоловіками спортивної зовнішності. Загалом до відділень поліції було доставлено 15 осіб. Травмовано 14 осіб – 8 учасників заходу та 6 поліцейських.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков Аваков звільнив керівництво поліції Дніпра та області через сутички, які сталися 9 травня. Крім того, Аваков повідомив про призначення службового розслідування події. Голова Національної поліції Сергій Князєв підписав указ про призначення виконуючим обов'язки начальника поліції Дніпропетровської області керівника патрульної поліції Дніпра Володимира Богоноса.