Франція засудила сексуальні домагання до члена місії ОСБЄ жіночої статті та вимагає всі сторони гарантувати безпеку та доступ до зони відповідальності місії, йдеться у заяві речника Міністерства закордонних справ Франції в Україні у середу, 10 травня.

«Новий інцидент щодо патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні мав місце 5 травня поблизу Петровського (Донецька область). Спостерігачі ОБСЄ піддалися погрозам з боку озброєних людей, а одна з членів місії стала жертвою сексуальних домагань», - йдеться у заяві.

Наголошується, що Франція рішуче засуджує будь-які перешкоди коректній роботі місії ОБСЄ, зокрема навмисні і систематичні залякування її спостерігачів з боку сепаратистів Відповідальних мають встановити і притягнути до відповідальності за свої дії.

МЗС Франції закликав всі сторони конфлікту і особливо сепаратистів гарантувати місії ОБСЄ вільний, безперешкодний і безпечний доступ до зони її відповідальності, а також приєднатися до виконання Мінських домовленостей, які є єдиним шляхом до вирішення конфлікту.

Зазначається, що Франція і Німеччина в рамках «нормандського формату» докладатиме всіх зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі.

Як повідомлялося, голова СММ ОБСЄ вимагав покарати бойовика, який домагався представниці місії.

Нагадаємо, 6 травня у Міжнародній моніторинговій місії повідомили про домагання з метою задоволення своїх сексуальних потреб з боку озброєного чоловіка в ОРДО (окремих районах Донецької області) щодо члена патруля Місії жіночої статі.

Зазначимо, що населені пункти Петрівське і Роздольне Старобішевского району Донецької області перебувають під контролем бойовиків ОРДО.