НОВИНИ

ЗМІ повідомили про намір США розмістити ракетний комплекс у країнах Балтії

Ідеться про зенітний ракетний комплекс «Патріот».

Сполучені штати Америки розглядають можливість розміщення ракетного комплексу у балтійському регіоні, щоб стримувати агресію Росії, повідомило видання Reuters.

За наявною інформацією, серед американських політиків та чиновників виникають побоювання через проведення Росією та Білоруссю військових навчань восени 2017 року, коли будуть задіяні близько 100 тисяч військових, а також відбудуться навчання із застосування ядерної зброї.

«Це означає, що російські війська можуть з'явитися на кордонах Польщі, Латвії та Литви. Також США непокоїть і те, що Росія розгорнула ракети «Іскандер» у Калінінграді», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що очільник Пентагону Джеймс Меттіс назвав розміщення Кремлем ракет «дестабілізаційним фактором».

Повідомляється, що американські високопосадовці розповіли ЗМІ про можливість розміщення США у балтійському регіоні зенітного ракетного комплексу «Патріот», який пропонують розмістити тимчасово, на час проведення американських військових навчань влітку 2017 року. 

Як пишуть у ЗМІ, відповідаючи на запитання журналістів стосовно розміщення «Патріоту», Меттіс відмовився коментувати такі заходи.

Водночас президент Литви Даля Грібаускайте, під час спільної прес-конференції з Меттісом, відповіла, що потрібні всі засоби для оборони і стримування, і Литва разом зі США вирішуватиме це питання.

Нагадаємо, у січні стало відомо про російсько-білоруські стратегічні маневри «Захід-2017», які відбудуться відразу на декількох полігонах двох країн вересні 2017 року. Для участі в маневрах до Білорусі перекинуть велику кількість російських військ. Цей висновок зробили на підставі даних про вагони, замовлені Міноборони Росії в російської залізниці. Відомості були взяті з відкритих джерел: на 2017 рік для перевезення військ і військових вантажів по Білорусі росіяни замовили аж 4162 залізничних вагони, між тим, на весь 2016 рік аналогічно замовлялися лише 50 вагонів.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що спільні російсько-білоруські навчання «Захід-2017» можуть використати для прямої агресії або диверсійних дій проти України.

Водночас президент України Петро Порошенко заявив, що отримав від президента Білорусі Аляксандра Лукашенка гарантії, що навчання «Захід-2017» не несуть загрози для України і що вторгнення Росії з білоруської території не буде.