НОВИНИ

ЦВК: Артеменко зможе відвідувати Раду до позбавлення мандата

За словами Магери, згідно з Конституцією, припинення громадянства не призводить до дострокового припинення повноважень народного депутата.

Народний депутат Андрій Артеменко зможе відвідувати Верховну Раду після позбавлення його українського громадянства, поки депутати не проголосують за позбавлення його мандата. Про це заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера в коментарі телеканалу 112 Україна

"Згідно зі статтею 81 Основного закону України, припинення громадянства України одночасно фактично не призводить до дострокового припинення повноважень народного депутата. У зв'язку з цим ВР ще має проголосувати, ухвалити постанову не менше ніж 226 голосами народних депутатів для того, щоб такі повноваження народного депутата були достроково припинені", - заявив Магера.

ЦВК може визнати обраним нардепом після Артеменка наступного кандидата від списку тільки після позбавлення його мандата.

Раніше народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявив, що до Верховної Ради вже надійшли документи, необхідні для позбавлення Артеменка депутатського мандата.

При цьому нардеп від БПП Ірина Фріз заявляла, що Артеменко втратив статус нардепа після того, як його позбавили громадянства України. За її словами, указ президента означає втрату Артеменком статусу народного депутата України, що не потребує голосування сесійної зали, оскільки згідно з законом України Про статус народного депутата України, ст.4, повноваження народного депутата припиняються достроково у разі припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України.

Державна міграційна служба підтвердила і вважає законним припинення президентом Петром Порошенком українського громадянства народного депутата Верховної Ради Андрія Артеменка. Сам Артеменко назвав необґрунтованим можливе позбавлення його громадянства України і заявив, що оскаржить його в разі підтвердження інформації. Підставою для цього стала наявність у депутата канадського паспорта.

Артеменко опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як NYT повідомила про те, що він розробив "концепцію" укладення миру між Україною і Росією і зняття санкцій з Москви і передав її раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки.

Крім того, прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції.