НОВИНИ

СБУ затримала контрактника, який раніше воював на боці "ДНР"

Чоловік начебто розчарувався в ідеях терористів, вступив до лав ЗСУ і брав участь в АТО на Донбасі.

Служба безпеки України затримала в Донецькій області військовослужбовця-контрактника одного з підрозділів ЗСУ, який раніше воював на боці терористів. Про це повідомив прес-центр СБУ.

"Зловмисник, який мав бойовий досвід, отриманий під час служби в Афганістані, приєднався до терористичної організації «ДНР» у липні 2014 року під впливом проросійської пропаганди. Як артилерист брав участь у бойових діях поблизу населених пунктів Сніжне, Дмитрівка та Іловайськ. У серпні 2014 року був поранений. Після виходу з лікарні бойовик повернувся до свого угруповання. Пройшов навчання під керівництвом російських військових представників на прізвиська «Терек» та «Урал». Воював під Дебальцевим", - повідомили в СБУ.

За інформацією спецслужби, навесні 2015 року він нібито розчарувався в ідеях «Новоросії» та виїхав до Росії, де проживає його сестра. Щоб потрапити до РФ, скористався посвідченням учасника так званого «ополчення ДНР» за підписом терориста Стрєлкова.

"Через скрутне фінансове становище навесні 2016 року бойовик вирішив повернутися в Україну та вступити до лав ЗСУ. Його було направлено до одного з підрозділів, що бере участь у проведенні антитерористичної операції, та затримано співробітниками Служби безпеки України", - ідеться в повідомленні.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (Створення терористичної групи чи терористичної організації).