НОВИНИ

США відклали рішення про вихід з Паризької кліматичної угоди

Протягом останніх тижнів ЄС дипломатичними каналами також докладав зусиль, щоб відмовити США від виходу з угоди.

США відклали рішення про вихід з Паризької кліматичної угоди після активних спроб світової спільноти переконати Вашингтон не відмовлятися від участі в цьому договорі. Як повідомляє Reuters, призначена на вівторок, 9 травня, зустріч урядових радників з підготовки відповідного документа перенесена на невизначений термін.

Метою зустрічі було усунути внутрішні розбіжності навколо того, чи повинен президент США Дональд Трамп дотримуватися своєї передвиборчої обіцянки і вивести країну з Паризької угоди 2015 року. Наприкінці квітня Трамп оголосив, що рішення про це буде прийнято протягом приблизно двох тижнів.

8 травня учасники конференції ООН з клімату в Бонні закликали Вашингтон не виходити з глобального договору. Протягом останніх тижнів ЄС дипломатичними каналами також докладав зусиль, щоб відмовити США від цього кроку.

Раніше обраний президентом Франції Еммануїл Макрон в телефонній розмові з президентом США Дональдом Трампом заявив, що захищатиме угоду про зміну клімату, узгоджену в Парижі в 2015 році.

Нагадаємо, глобальна угода про запобігання змін клімату, прийнята в грудні 2015 року в Парижі, набула чинності 4 листопада 2016 року. Вона повинна стримати підвищення температури повітря на планеті до кінця століття. Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію Паризької угоди 1 серпня 2016.