НОВИНИ

У Києві біля Вічного вогню сталася бійка між учасниками акції "Безсмертний полк" та активістами

У натовпі періодично лунали вигуки: "Слава Україні!" і "Бий фашистів!"

У Києві, 9 травня, біля Вічного вогню сталася бійка між учасниками маршу "Безсмертний полк" і активістами. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що після покладання квітів учасниками маршу біля монумента стали виникати словесні перепалки. В результаті однієї з них почалася бійка, яка тривала кілька хвилин.

Правоохоронці не змогли протиснутися до людей, що билися через скупчення учасників акції.

Через кілька хвилин бійка припинилася. Однак біля Вічного вогню утворилася штовханина.

У натовпі періодично лунають вигуки: "Слава Україні!" і "Бий фашистів!".

У День перемоги над нацизмом у Києві та інших містах України запланована хода під назвою «Безсмертний полк» – акції, яку проводять у Росії щороку у цей день. У Службі безпеки України заявили, що не мають підстав її заборонити, але правоохоронці вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб не допустити провокацій.

У Росії «Безсмертний полк» – це хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Нині організацією акції займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про шану будь-яких учасників тієї війни.

Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.

Нагадаємо, 9 травня у Києві на вулиці Мазепи поліція заблокувала офіс організації «Добровольчий рух ОУН», яка планувала завадити проведенню акції "Безсмертний полк". Згодом у поліції заявили про перші затримання та поранення правоохоронця у центрі Києва.

Також у Запоріжжі під час мітингу біля мерії сталася бійка між учасниками акції "Безсмертний полк" і патріотично налаштованими активістами. 

Президент України Петро Порошенко назвав акцію «Безсмертний полк» взірцем витонченої політичної спекуляції на почуттях людей.