НОВИНИ

У Раді ЄС розглянуть стан виконання тимчасових торговельних заходів для України

Розгляд питання запланований на 11 травня.

Рада Європейського Союзу із закордонних справ у четвер, 11 травня, розгляне стан справ щодо виконання тимчасових торговельних заходів для України. Відповідне питання внесене до порядку денного засідання.

"Ця законодавча пропозиція була представлена у вересні 2016 року і спрямована на покращення доступу для України на ринок ЄС для деяких промислових і сільськогосподарських товарів, з урахуванням складної економічної ситуації і зусиль в економічних реформах, докладених Україною", - йдеться у порядку денному.

Читайте також: Ринок ЄС почав компенсувати втрати України від закриття ринку РФ – Порошенко

Нагадаємо, 11 травня міністри країн ЄС з питань сільського господарства та рибальства також мають затвердити надання безвізового режиму для України.

Як відомо,  1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Документ був підписаний 27 червня 2014 року як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що завершилися у підсумку безрезультатно. ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.