НОВИНИ

Штаб Макрона атакували ті ж російські хакери, що і Клінтон – The Guardian

Група співпрацювала з Головним розвідувальним управлінням Росії.

Виборчий штаб президента Франції Еммануеля Макрона атакували хакери, пов'язані з російськими кіберзлочинцями, що стоять за атакою на Демократичну партію під час президентських виборів США. Про це пише видання The Guardian

"Хакери, що стояли за "масованою і скоординованою" атакою на кампанію обраного президента Франції Еммануеля Макрона, були пов'язані з цілою низкою фірм з дослідження кібербезпеки, тією самою групою, пов'язаною з Росією, яку звинуватили в атаці на Демократичну партію незадовго до виборів у США", - йдеться у повідомленні.

Нью-Йоркська компанія Flashpoint і токійська компанія Trend Micro заявили про те, що відповідальність за кібератаку несе група хакерів, відома як "Advanced Persistent Threat 28" (APT28), "Fancy Bear" і "Pawn Storm", що співпрацювала з Головним розвідувальним управлінням Росії.

"Якщо це насправді пов'язано з Москвою, цей витік свідчить про суттєву ескалацію порівняно з попередніми операціями Росії, спрямованими на президентські вибори в США, розширення підходу і масштабів роботи - від простої шпигунської діяльності до більш прямих спроб вплинути на результат", - зазначив директор з досліджень Flashpoint Віталій Кремез.

Нагадаємо, ФБР планує створити спеціальний підрозділ у своїй штаб-квартирі у Вашингтоні, щоб координувати своє розслідування російських дій, націлених на надання впливу на президентські вибори 2016 року.